Tüp Bebek Tedavisi Afyon

Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

Kadın ve erkek üreme hücrelerinin vücut dışında bir laboratuvar ortamında birleştirilerek anneye enjekte edilmesi işlemine tüp bebek tedavisi denmektedir. Dış ortamda sağlanan bu döllenme başarılı şekilde çeşitli evreleri geçirerek anne adayının rahmine yerleştirildiğinde 9 ay sonunda çiftler sağlıkla bebeklerini kucaklarına almaktadır. Bu tedavi için Afyon’da yaşayan çiftler Afyon tüp bebek doktoru ve hekimleri adı altında merkezimize başvurup deneyimli hekimlerce başarılı bir tedavi süreci geçirebilirler. Afyon tüp bebek merkezi olarak sizlere kliniğimizde yardımcı olmak isteyen hekimlerimiz sağlığınızı tehdit etmeden oluşacak tüm ihtimalleri göz önünde bulundurup en ince detayları gözeterek süreci yöneteceklerdir. Bu sebeple tüp bebek tedavisi merkezi Afyon ilinde sonucu mutluluk olacak bir tedavi süreci yaşamış olacaksınız. Ankara tüp bebek tedavisi içinde bize ulaşabilirsiniz.

Tüp Bebek Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılır?

İlk olarak 1978 yılında geliştirilen bu yöntem başlarda sadece tüpleri tıkalı olan kişilere uygulanma amacıyla uygulanmıştır. Ancak sonraları teknolojinin ilerlemesi ve tıp dünyası ile bağlantılı çalışmalar yürütmesi sebebiyle birçok kişi farklı sebeplerden dolayı tüp bebek tedavisine başvurmaktadır. Hangi durumlarda uygulanır sorusunun cevabını maddeler halinde sıralayacak olursak da;

  • Spermin kalitesinde oluşan bozukluklarda
  • İmmunolojik etkenler varlığında
  • Genetik yada sonrada oluşan kısırlık durumlarında
  • Çeşitli hastalıklardan sonra yumurtlama bozukluklarında, polikistik over sendromunda
  • Tüplerden her ikisinin de tıkalı olması gibi durumlarda tüp bebek tedavisine başvurulabilmektedir. Çoğu çift Tüp bebek tedavisi Afyon ilinde yapılacak tedavi için merkezimizi tercih ettiğinde bekledikleri mutlu sonuç ile ayrılıp 9 ay sonra mutluluklarını daha da katlamaktadırlar. Afyon tüp bebek merkezi konusunda oldukça gelişmiş bir yapıya sahip olduğu için bizler de en doğru tedaviyi uygulayıp sizleri mutlu etmeyi amaçlamaktayız.

Tüp Bebek Tedavisi Aşamaları Nelerdir?

Toplamda 6 aşamadan oluşan tedavide ilk olarak çiftlerden derinlemesine bir sağlık taraması istenecektir. Bu sayede daha önce bir hastalık yaşandı mı, kanda herhangi bir problem var mı, sperm tahlili, kromozom analizi gibi konular hakkında bilgi sahibi olunacaktır. Ve bundan tedavi süreci yumurtalıkların uyarılarak oluşturulması ile devam edecektir. Yumurta geliştirici ilaçlarla uygulanacak olan bu yöntemin sonunda bir diğer işlem olan yumurta toplama aşaması gerçekleşecek ve erkekten de sperm örneği alınacaktır.

Bu 3 aşamadan sonra ise son yıllarda oldukça yaygın olarak kullanılan mikroenjeksiyon yöntemine başvurarak yumurta içerisine sperm enjekte edilecek ve sonrasında döllenmiş olan yumurta anne rahmine yerleştirilecektir. Son adım ise herkesin merakla beklediği gebelik testi aşamasıdır ve yapılan tahlillerde oldukça yüksek bir ihtimalde hamile olduğunuzu öğrenip 9 ay sonra bebeğinizi kucağınıza almış olacaksınız. Tedavinin başarısız geçmesi profesyonel hekimlerde yürütülen bir tedavi süresince oldukça az görülen bir durumdur.

Tüp Bebek Tedavisinde Hangi Yöntemler Kullanılır?

Uygulanan yöntemler arasında en çok tercih edilen mikroenjeksiyon yöntemidir. Sperm hareketliliği ve sayısını az, şekil bozukluğu olan durumlarda ve yumurta sayısının oldukça az olduğu durumlarda mikroenjeksiyon uygulanmaktadır. Tabi yumurta toplama evresindeki yumurtalar çevresinde bulunan artıklardan arındırılıp sonrasında enjeksiyon işlemi gerçekleştirilmelidir.

Oldukça sık kullanılan bir diğer yöntem ise In-Vitro Maturasyon yöntemidir. Bu yöntem yumurta rezervi oldukça bol olan kişilerde görülebilecek sorunları ortadan kaldırmak amacıyla uygulanmaktadır. Yöntem içerisinde yumurta toplama işlemi tam olgunlaşma gerçekleşmeden yapılır ve laboratuvar ortamında olgunlaşma işlemi gerçekleştirilir. Ancak bu yöntemin uygulanmasında oldukça seçici davranılmalıdır aksi taktirde her zaman yeterli olacak şekilde yumurta elde edilmeyebilir.

Yumurtaların uyarılma süresi yaklaşık olarak 10 gün sürmektedir ve kas içine yapılan iğnelerin uyarıcı özelliğinin etki etmesi beklenir. Eğer yumurta oluşumu gerçekleşmişse de HCG enjeksiyonu uygulanır. Bu işlemden sonra yumurta toplanmaya geçildiğinde de anneye anestezi verilerek işlem tamamlanabilir. Son aşama olarak bilinen embriyonun transfer edilmesi işlemindeyse anneye önce bol su içirilir ve idrar torbasının doldurulması sağlanır. İşlem sırasında katater takılır ve embriyo rahim içerisine yerleştirilir. Ve tamamlanan bu aşamanın ardında da normal şekilde seyredecek bir hamilelik süreci başlamış olur.

Tüp Bebek Tedavisi Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Tüp bebek fiyatları Afyon ili içerisinde diğer illerde olduğu gibi değişkenlik göstermektedir. Afyon tüp bebek fiyatları 2024 içerisinde değişen fiyatların sebebi yapılan yöntemin kişiden kişiye göre değişecek olmasıdır. Çünkü tüp bebek tedavisi fiyatları belirlenirken birbirinden değişken faktörler çiftler için belirlenecektir. Tüp bebek Afyonve çevre illerinde çiftler tarafından tercih edilirken merkezimizde istediğiniz gibi bir hizmet alacağınıza emin olabilirsiniz. Çocuk sahibi olmanın hayattaki en güzel duygulardan biri olduğunu bilen ekibimiz tedavi süreci boyunca Afyon tüp bebek tedavi merkezi içerisinden bizleri seçtiğiniz için memnun kalmanızı sağlayacaktır.

Hekimlerimizin belirlemiş olduğu tetkikler ve testler sonucunda gelişen tedavi sürecinde doğal olarak ebeveyn adayları oldukça heyecanlı ve stresli olmaktadır. Bunu azaltmak için hekimlerimiz ve yardımcı ekibimiz süreç içerisinde sizleri asla yalnız bırakmayacak olup fiyat konusunda da Afyontüp bebek tedavisi fiyatları 2024 hakkında bilgilenmenizi sağlayacaklardır.

Afyon’da Tüp Bebek Tedavisi İçin Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Tüp bebek tedavisi dendiği zaman genelde çiftler biraz gerilip stres olmaktadır. Ancak bu şekilde duygusal bir durum yaşamadan Afyontüp bebek merkezi adı altında birçok klinik ve hastanede tedavi olabilirsiniz. Afyon’da bulunan merkezimizden yola çıkacak olursak öncelik olarak psikolojik durumunuzun bu duruma hazır olması gerekir. Sonrasında böyle bir tedaviye gerçekten başlamak ve 9 ay sonucunda yavrunuzu kucağınıza almak isterseniz doktorlarımız ilk testlerden son evreye kadar süreci doğru bir şekilde sizlerle beraber yönetecektir. Süreç içerisinde istenmeyen bir durumun yaşanmasına izin vermeyen hekimlerimiz tüm korku, heyecan ve kaygılarda sizin yanınızda olacak olup fizyolojik bir tedavinin yanında psikolojik süreci de sizlerle yürütecektir. Bu sebeple de izlenmesi gereken yol tamamen doktorunuz ve sizin sağlık durumuna göre şekillenecektir. Psikolojik olarak hazır olmayabilirsiniz, çeşitli korkulardan dolayı gergin bir dönem içerisinde olabilir ve eşinizle çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz. Tüm bunlar çözüldüğünde yazımızın içerisinde anlattığımız gibi 6 aşamadan oluşan mutluluğa uzanan keyifli bir tedavi süreci başlamış olacaktır.

Call Now Button