Ankara Annelik Estetiği

  Gebelik ve doğum her ne kadar özel deneyimler olarak kabul edilseler de anne için zorlayıcı yanları vardır. Özellikle de doğumun nasıl gerçekleştiği bu zorlukların derecesini belirleyebilmektedir. Mesela sezaryen doğum sırasında annenin alt karın bölgesine uzun bir cerrahi kesi yapılmaktadır. Bu kesi dikilse ve zaman içerisinde iyileşse bile karın bölgesinde epey büyük bir iz bırakır. Bazı doğal doğumlar sırasında da epizyotomi olarak bilinen cerrahi kesiler kullanılmak zorunda kalınır. Epizyotomi, doğal doğum sırasında kontrolsüz yırtılmaları önlemek amacıyla yapılan, vajinanın alt kısmının kontrollü bir şekilde kesilmesi işlemidir. Sezaryen kesisi gibi epizyotomi kesisi de bölgede iz kalmasına sebep olabilmektedir. Bu izler pek çok kadın tarafından rahatsız edici olarak görülmektedir. Bu kadınlar, annelik estetiği veya lazerle doğum izi sildirme gibi isimlerle anılan estetik uygulamaya başvurabilmektedirler. Yazımızın devamında ‘’Sezaryen izi nasıl geçer?’’, ‘’Lazerle sezaryen izi tedavisi nasıl yapılır?’’ ve ‘’Annelik estetiği nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

  Ankara annelik estetiği hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, genital estetik alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Yeksin Helvacıoğlu Karataş’tan randevu alabilirsiniz.

  Annelik Estetiği Nedir?

  Annelik estetiği, gebelik ve doğum sonrasında meydana gelmiş olan; bazı yıpranma belirtilerinin ve izlerin ortadan kaldırılması için yapılan uygulamadır. Bu uygulama cerrahi işlemlerle yapılabildiği gibi lazer gibi gelişmiş ve cerrahi olmayan tekniklerle de yapılabilir. Biz, yazı boyunca cerrahi olmayan yani modern Erbium Yag lazer teknikleri ile yapılan annelik estetiği tedavisinden bahsediyor olacağız. Bahsetmiş olduğumuz lazer teknikleri sayesinde, sezaryen doğum sonrası oluşan dikiş izleri ortadan kaldırılabilir. Yine lazer uygulamaları sayesinde epizyotomi olarak bilinen işlemden sonra vajina çevresinde oluşan dikiş izlerini de gidermek mümkündür. Ayrıca gebelik sürecinde alınan fazla kilolara bağlı oluşan çatlakların silinmesi için de lazer tedavisi kullanılabilir.

  Annelik Estetiği Neden Yapılır?

  Lazer tedavisi ise yapılan annelik estetiği şu gibi amaçlarla gerçekleştirilebilir:

  • Sezaryen doğum sırasında, bireyin karın bölgesine cerrahi bir kesi yapılır. Doğum gerçekleştikten sonra ise bu kesi dikilir. Her ne kadar zaman içerisinde iyileşme gözlense de karın bölgesinde mutlaka bir dikiş izi kalır. Annelik estetiği kapsamında yapılan lazer uygulamaları, bu izi ortadan kaldırmak amacıyla gerçekleştirilebilmektedir.
  • Epizyotomi işlemi, normal doğumlar sırasında; vajinal dokularda meydana gelebilecek olası düzensiz yırtılmaları önlemek için yapılmaktadır. Bu işlem sırasında vajinanın belli bölgelerine kontrollü bir kesi yapılır. Böylece bahsettiğimiz olası kontrolsüz yırtılmalar önlenmiş olur. Doğumdan sonra ise, sezaryen kesisinde olduğu gibi epizyotomi kesisi de dikilir. Ancak iyileşmenin ardından bu bölgelerde de iz kalmaktadır. Annelik estetiği kapsamında yapılan lazer uygulamalarının bir diğer amacı ise bu epizyotomi izlerini ortadan kaldırmaktır.
  • Gebelik sırasında hızla alınan fazla kilolar cildin yeterince esneyememesine bağlı çatlaklara yol açar. Özellikle ailesinde çatlak olan anne adayları daha fazla ciltte çatlak oluşması sorunuyla karşılaşırlar. Bu çatlakların silinmesi için de lazer tedavisi başarıyla kullanılabilir.

  Sezaryen İzi Nasıl Geçer?

  Sezaryen doğum sonrasında annenin karın bölgesinde mutlaka bir dikiş izi kalır. Doğumun üzerinden ne kadar süre geçerse geçsin bu iz estetik olarak hoş kabul edilmeyen bir görüntüye sebep olabilmektedir. Sezaryen sonrası kalan dikiş izi, belirgin bir yapıya sahip olduğu için evde yapılan uygulamalar veya kremler izi yok etmek için yetersiz kalır. Bu durumda Ankara annelik estetiği kapsamında yapılan lazerle sezaryen izi silme tedavisi işlemine başvurulabilir.

  Epizyotomi İzi Nasıl Geçer?

  Doğum sırasında, vajinanın üzerine yüksek miktarlarda kuvvet uygulanır. Çoğu zaman vajina, bu kuvveti kaldıracak kadar güçlü ve esnek bir yapıya sahiptir. Ancak bazı kişilerde vajinal dokular kontrolsüz yırtılabilir ve buna bağlı olarak istenmeyen pek çok sorun meydana gelebilir. Epizyotomi işlemi, bu kontrolsüz yırtılmayı önlemek adına, vajinanın çeşitli bölgelerine cerrahi kesiler atılarak yapılır. Doğum sonrasında bu bölge dikilse de dikiş izi görünür vaziyette kalır. Bu izler derin ve kıyasla uzun kesiler sonucu oluştuğu için krem uygulamalarıyla giderilemezler. Bahsettiğimiz durumdan şikâyetçi olan kadınlar, annelik estetiği kapsamında yapılan Ankara lazerle epizyotomi izi silme tedavisine başvurabilirler.

  Doğum Sonrası Çatlaklar Nasıl Geçer?

  Gebelik sırasında hızla alınan fazla kilolar birçok hamilenin ortak problemidir. Bu fazla kilolar cildin yeterince esneyememesine bağlı çatlaklara yol açar. Özellikle annesiine veya kız kardeşlerinin de cildinde doğum sonrası çatlak olan anne adayları daha fazla doğum sonrası çatlak sorunuyla karşılaşırlar. Bu çatlakların silinmesi için de lazer tedavisi başarıyla kullanılabilir. 

  Doğum Sonrası Lazerle Dikiş İzi Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

  Lazerle dikiş izi silme tedavisinde, hastanın karın veya vajinada bölgesine kontrollü lazer atışları yapılır. Bu lazer atışları sayesinde dikiş izinin bulunduğu cilt bölgesi kontrollü bir şekilde uyarılır. Bu uyarılma hali; çevre dokuların aktifleşmesine, kanlanmanın artmasına, dokuda yeni kollajen yapımının uyarılması ve iyileşme mekanizmalarının harekete geçmesine olanak sağlar. Böylece dikiş izleri büyük ölçüde silinmiş olur.

  Annelik Estetiği Nasıl Yapılır?

  Annelik estetiği pek çok şekilde yapılabilmektedir. Bu uygulama sırasında cerrahi işlemlere, karbondioksit veya Erbium yag lazer veya radyofrekans  uygulamalarına başvurmak mümkündür. Çoğu hasta, dikiş izlerinden kurtulmak için başka bir cerrahi işlem yaptırmak istemez. Bu yüzden lazer uygulamaları daha çok tercih edilmektedir. Teknolojide ve tıp biliminde yaşanan gelişmeler sayesinde, günümüzde kullanılan lazer tedavileri oldukça etkili, başarılı ve isabetlidir. Cerrahi operasyonların aksine uzun iyileşme süreçleri yoktur ve hastalar için oldukça konforludurlar.

  Annelik Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Annelik estetiği sonrası iyileşme süreci; yapılan uygulamanın kapsamına göre değişiklik gösterebilmektedir. Eğer annelik estetiği cerrahi operasyonlarla yapılmışsa hastayı uzun ve enfeksiyon gibi riskleri bulunan bir iyileşme süreci bekler. Lazer uygulamaları ile yapılan dikiş izi silme tedavisinde ise hastalar, işlemin hemen ardından gündelik yaşamlarına dönebilirler. Uygulama sonrası, hedef bölgelerde bir miktar kızarma ve tahriş olması mümkündür. Ancak bu, iyileşme süreçlerini aktifleştirmek için zaruri olan bir durumdur. Kızarıklar birkaç gün içerisinde azalarak kaybolurlar.

  Doktorunuz, lazerle sezaryen dikiş izi silme tedavisi sonrası süreçler hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunacaktır.

  Ankara Annelik Estetiği Fiyatları 2024

  Annelik estetiği kapsamında yapılan uygulamalar; uygulamaların kapsamına, yöntemine ve amacına göre kişiden kişiye değişebilir. Yine bahsettiğimiz kriterler sebebi ile Ankara annelik estetiği fiyatları da değişiklik gösterebilmektedir.

  Ankara annelik estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir; genital estetik alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Yeksin Helvacıoğlu Karataş’tan  randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button