Kızlık Zarı Dikimi Ankara

  Vajina, kendisini bakteriyel ve mantar enfeksiyonlarına karşı korumak için pek çok savunma sistemine sahiptir. Halk arasında kızlık zarı olarak ifade edilen zarımsı dokunun da bu amaçla vajinayı koruduğu düşünülmektedir. Yani bazı kültürlerde ‘’bekaret’’ sembolü olarak kullanılan kızlık zarının asıl biyolojik görevi; yabancı patojenlere (bakteri, mantar) karşı vajinayı korumaktır. Kızlık zarı; birtakım egzersizler, cinsel birleşme ve mastürbasyon gibi eylemler sırasında yırtılabilir. Bu da keskin ancak çok da şiddetli olmayan bir ağrıya ve kanamaya yol açabilir. Bazı bireyler için kızlık zarlarının bütünlüğü önemlidir. Bu yüzden Ankara kızlık zarı muayenesi gibi sağlık hizmetlerine başvurabilirler.

  Eğer bu muayene sırasında kızlık zarının zarar gördüğü tespit edilirse, isteyen hastalar Kızlık zarı dikimi Ankara işlemi yaptırabilirler. Bu yazımızda ‘’Kızlık zarı dikimi ne kadar?’’, ‘’Kızlık zarı hangi durumlarda yırtılır?’’ ve ‘’Kızlık zarı nasıl dikilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara kızlık zarı dikimi hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, genital estetik alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Yeksin Helvacıoğlu Karataş’tan randevu alabilirsiniz.

  Kızlık Zarı Nedir?

  Kızlık zarı, vajinanın hemen girişinde bulunan zarımsı bir dokudur. Tıp dilinde ‘’hymen’’ olarak bilinen bu yapı, dış tehlikelere karşı vajinayı ve vajinal florayı korur. Böylece olası enfeksiyonlar önlenmiş, daha ciddi sağlık sorunlarının önüne geçilmiş olur. Genelde oldukça ince bir yapıya sahip olan kızlık zarı, bazı kişilerde ağır fiziksel aktivite sırasında bile zedelenip yırtılabilir. Ancak genelde ilk cinsel ilişki sırasında yırtılır. Kızlık zarı genelde delikli bir yapıya sahiptir. Zar üzerinde bulunan deliklerin sayısı, zarın kalınlığı ve esnekliği kişiden kişiye değişebilir.

  Kızlık Zarı Dikimi Ankara Nedir?

  Kızlık zarı dikimi; özel dikiş teknikleri kullanılarak kızlık zarının onarılması işlemidir. Bu işlem genelde iki farklı şekilde yapılır. İlki geçici kızlık zarı dikimidir. Diğer ise kalıcı kızlık zarı dikimi olarak bilinir. Geçici kızlık zarı dikimi, cinsel ilişkiden en erken 1 hafta önce yapılmalıdır. Çünkü bu işlem sırasında kullanılan dikişler zaman içerisinde kaybolur ve kızlık zarı yeniden eski, yırtılmış halini alır. Kalıcı kızlık zarı dikimi ise ne zaman istenirse yapılabilir. Kalıcı yöntemlerle dikilen kızlık zarı, yapısını ne kadar süre geçerse geçsin korumaya devam eder. Kalıcı kızlık zarı dikimi fiyat için bize ulaşabilirsiniz.

  Kızlık Zarı Neden Yırtılır?

  Kızlık Zarı Yırtılması Neden Olur?

  Kızlık zarı pek çok farklı sebepten yırtılabilir. Bu sebepler arasında en sık rastlanılanı cinsel ilişki veya mastürbasyondur. Bunlara ek olarak kazalar ve ağır sportif faaliyetler sırasında da kızlık zarı yırtılabilir.

  Kızlık Zarı Yırtılması Nasıl Anlaşılır?

  Birey, kızlık zarı yırtılırken veya zedelenirken hafif bir ağrı hissedebilir. Bu ağrıya hafif bir kanama da eşlik edebilir. Kanamanın miktarı kişiden kişiye değişebilmektedir. Hatta bazı kişilerde kanama hiç görülmeyebilir. Yani kızlık zarının zarar görüp görmediğini anlamak her zaman kolay değildir. Bu yüzden isteyen bireyler, kızlık zarı muayenesi ile kızlık zarlarının bütünlüğünü kontrol ettirebilirler. İstedikleri takdirde bu işleme ek olarak kızlık zarı dikimi yaptırabilirler.

  Kızlık Zarı Dikimi Kimlere Yapılabilir?

  Kızlık zarı dikimi, 18 yaşını doldurmuş olan her bireye yapılabilir. Bu işlem oldukça kolay ve konforludur. İşlem sırasında hastalar ağrı ve rahatsızlık hissi duymazlar. Ağır cerrahi işlemlere başvurulmadığı için de oldukça güvenlidir.

  Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır Mı?

  Kızlık zarı dikiminin normal bir kişi tarafından anlaşılması imkânsızdır. Ancak tam iyileşme henüz gerçekleşmemişse kadın doğum uzmanları, kızlık zarı dikimi yapıldığını anlayabilirler.

  Kızlık Zarı Dikimi Kayıtlara Geçer Mi?

  Her sağlık uygulamasında olduğu gibi kızlık zarı dikimi de hastane kayıtlarına geçer. Ancak bu kayıtlar, hastanın yasal haklarını korumak için tutulur. Kimseyle, hatta kişinin eşi veya birinci dereceden akrabaları ile bile paylaşılmaz. Hastaların kişisel bilgilerine ve tedavi bilgilerine yalnızca hastanın kendisi ulaşabilir. Bu bilgileri 3. kişilerle paylaşmak kanunen suçtur.

  Kızlık Zarı Dikimi Ankara Nasıl Yapılır?

  Kızlık zarı dikimi sırasında lokal veya genel anestezi işlemi uygulanabilir. Bu konuda genelde hastanın taleplerine ve doktorun önerisine göre seçim yapılır. Her iki anestezi türünde de Ankara kızlık zarı dikimi yaptıran kişi ağrı hissi duymaz.

  Kızlık zarı dikimi günümüzde iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Bunlardan ilki geçici kızlık zarı dikimidir. Geçici kızlık zarı dikiminde, anestezi işleminin ardından hastanın kızlık zarına müdahale edilir. Vajinanın hemen girişinde bulunan zarımsı doku, özel dikiş teknikleri ile karşı duvara dikilir. Bu dikişler yaklaşık bir hafta boyunca sağlam kalırlar. Daha sonra ise eriyerek kaybolurlar. Bu yüzden geçici kızlık zarı dikiminin ne zaman yapılacağına iyi karar verilmesi önerilir.

  Kalıcı kızlık zarı dikiminde de neredeyse tüm işlemler benzerdir. Ancak kalıcı kızlık zarı dikiminde kullanılan dikişler, özel ve zaman içerisinde bozulmayan bir yapıya sahiptirler. Bu yüzden kalıcı kızlık zarı dikiminin ne zaman yapıldığının bir önemi yoktur. Her iki uygulama sonrasında da dikimden sonraki ilk ilişkide kızlık zarı yeniden yırtılır ve kanar.

  Kızlık Zarı Dikimi Ankara Ne Kadar Sürer?

  Kızlık zarı dikimi genelde yarım saatten kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

  Kızlık Zarı Dikimi Ankara Sonrası Kanama Olur Mu?

  Kızlık zarı dikimi sonrası bir süre, lekelenme tarzı hafif kanamalar görülmesi normaldir. Bu kanamalar görülüyorsa, günlük hijyenik ped kullanılmalıdır. Böylece bölge kuru ve temiz kalması sağlanabilir. Eğer kanamanın miktarı fazlaysa ve kanamaya başka belirtiler de eşlik ediyorsa doktor bilgilendirilmelidir.

  Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • İşlemden sonra bir ila iki gün boyunca duş alınmamalıdır. Daha sonra ayakta duş alınabilir.
  • İşlemden sonra 10 gün kadar boyunca küvete girilmemeli; havuz, kaplıca ve hamam gibi kamusal alanlarda bulunulmamalıdır.
  • Vajina çevresinin kuru ve temiz olduğundan emin olunmalıdır.
  • Eğer işlem sonrası kanama görülmüşse günlük hijyenik ped kullanılmalıdır.
  • Bir süre ağır işlerden ve zorlayıcı sporlardan uzak kalınmalıdır.
  • Eğer doktor kontrolü gerekiyorsa bu kontroller aksatılmamalıdır.
  • Doktor tarafından verilen tavsiyelere kesinlikle uyulmalıdır.

  Kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında doktorunuz detaylı bilgilendirmelerde bulunacaktır. 

  Ankara Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2024

  Kızlık zarı dikimi konusunda akla gelen ilk sorular şunlar olmaktadır: ‘’Kızlık zarı dikimi ne kadar?’’, ‘’Kızlık zarı dikimi ücreti nedir?’’, ‘’Kızlık zarı dikimi fiyatı nedir?’’. Maalesef bu sorulara net bir yanıt vermek mümkün değildir. Çünkü Ankara kızlık zarı dikimi fiyatları 2022, yapılan işlemin kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir. Ankara kızlık zarı dikimi fiyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; genital estetik alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Yeksin Helvacıoğlu Karataş’tan  randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button