Ankara Vajinoplasti

  Vajina, birbirleri ile uyum içerisinde çalışan pek çok dokunun birleşimi ile oluşur. Bu dokular; cinsel birlikteliklerden doğuma kadar pek çok önemli olayın gerçekleşmesini sağlarlar. Normalde oldukça esnek ve yapısını koruyan bir organ olmasına rağmen vajina; zaman içerisinde yıpranabilir ve esnekliğini kaybedebilir. İlerleyen yaş ve zorlu doğumlar, vajinanın esnek ve dar bir yapıya sahip olmasını sağlayan dokuları yıpratabilir. Bu da sonuçta vajinanın normalden daha geniş bir yapı kazanmasına sebep olur. Vajinanın iç bölgelerinde gerçekleşen sarkma ve genişleme; çiftlerden her ikisinin de cinsel birleşmelerden aldığı hazzı azaltır. Bu da en nihayetinde vajinal kuruluk, orgazm olamama ve cinsellikten uzaklaşma gibi sorunlara yol açabilir. Ankara vajinoplasti ameliyatı olarak bilinen uygulama sayesinde, vajinada meydana gelen yıpranmayı ve genişlemeyi gidermek mümkündür. Bu yazımızda ‘’Vajina daraltma ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Vajina genişlemesi neden olur?’’ ve ‘’Vajinoplasti sonrası iyileşme süresi nedir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

  Ankara vajinoplasti hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; genital estetik alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Yeksin Helvacıoğlu Karataş’tan randevu alabilirsiniz.

  Vajinoplasti Nedir?

  Vajinoplasti, vajina içerisinde bulunan yıpranmış dokuların onarılması, vajinanın daha dar bir yapıya kavuşması için yapılan estetik operasyonudur. Halk arasında Ankara vajina daraltma ameliyatı olarak da bilinen bu işlem sayesinde bireyler, çok daha dar bir vajina yapısına kavuşabilirler. Böylece cinsel birliktelikler çiftlerden her ikisi için de çok daha keyifli bir hale gelmiş olur. Ankara vajinoplasti ameliyatının, kadınlarda vajinal kuruluk problemine de iyi geldiği bilinmektedir.

  Vajinoplasti Neden Yapılır?

  Vajinoplasti, bireyin çok daha dar, genç ve toplu bir vajina yapısına kavuşabilmesi için yapılır. Bu operasyon sırasında vajina içerisinde olan yıpranmış dokulara müdahale edilir. Sarkmalara ve genişliğe sebep olan fazla deri dokusu çıkarılır. Böylece vajina yapısı daraltılmış olur. Böylece hem operasyonu geçiren bireyin hem de partnerinin cinsel birlikteliklerden daha fazla haz duyması sağlanır. Vajinoplasti operasyonu, vajinal kuruluğu ortadan kaldırdığı için de tercih edilmektedir.

  Vajina Neden Genişler?

  Vajina normalde son derece esnek bir yapıya sahiptir. Doğumların ardından bile eski haline geri dönebilir. Halk arasında cinsel birleşme sayısının vajinayı genişleteceğine yönelik doğru olmayan bir algı vardır. Vajina normal cinsel birleşmeler sırasında bir miktar genişlese de ilişki son bulduktan sonra eski haline geri döner. Vajinanın genişlemesine sebep olan asıl şey; esnek olmasını sağlayan dokuların zaman içerisinde zarar görmesi, yıpranmasıdır. Bu defa ise akıllara ‘’Vajina neden yıpranır?’’ diye bir soru gelebilir. Bu sorunun cevabı ise zorlu, çoğul (ikiz, üçüz) doğumlardan geçer. Aynı zamanda iri bebek doğurmak da vajinal dokuların yıpranmasına yol açabilir. Tüm bu bahsettiğimiz nedenler, ilerleyen yaşla da birleştiğinde vajinanın genişlemesine sebep olurlar.

  Vajinoplasti Kimlere Yapılabilir?

  Vajinoplasti 18 yaşını doldurmuş olan, yani reşit olan her kadına yapılabilmektedir. Bu operasyona engel olabilecek birkaç sağlık sorunu bulunmaktadır. Hastalar, doktor tarafından bu sağlık sorunları açısından detaylı olarak değerlendirilirler. Böylece ameliyatın başarılı ve isabetli geçmesi bir nevi garanti altına alınmış olur. Yakın zamanda gebelik düşünen, hali hazırda gebe olan veya emzirme döneminde olan hastalara vajinoplasti önerilmez. Bahsettiğimiz süreçler bittikten sonra ise iç rahatlığı ile vajinoplasti yaptırabilirler.

  Vajinoplasti Riskli Midir?

  Vajinoplasti riskli bir operasyon değildir. Kadınların doğurganlıklarına kesinlikle zarar verilmez. Operasyon uygun ameliyathane şartlarında, ideal koşullar altında gerçekleşiyorsa enfeksiyon gibi riskler bile yok denilecek kadar azdır. Risklerinin az olması ve kazanımlarının cazip gelmesi sebebi ile her yıl binlerce kadın vajinoplasti ameliyatı yaptırmaktadır.

  Vajinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Vanjinoplasti ameliyatı, genel veya lokal anestezi altında yapılabilmektedir. Her iki anestezi türünde de hastalar herhangi bir ağrı hissi duymazlar. Ankara vajinoplasti ameliyatı sırasında özel cerrahi kesi ve dikiş işlemlerine başvurulur. Bu işlemler yardımı ile vajinanın 5 – 6 santimetre içlerine kadar daraltma işlemi yapılır. Ankara vajina daraltma ameliyatı sırasında vajina içerisindeki yıpranmış ve sarkmış olan deri dokusu alınır. Gerekli dokular özenle onarılır. Böylece vajinanın daha sıkı, toplu ve daha dar bir yapıya kavuşması sağlanır.

  Vajinoplasti ameliyatı hemen hemen 1 saat içerisinde son bulmaktadır. Ancak bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir.

  Vajinoplasti ameliyatının yeni bir yöntemi ise lazer ile vajina daraltmadır. Sadece lokal anestezik kremler kullanılarak yapılan anestezi sonrası 15-20 dakika süren lazer işlemi yapılır. Vajina dokusunda kollajen yapımı artar, bağ dokusu güçlenir. Hasta hemen günlük hayatına döner.

  Vajinoplasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Vajinoplasti sonrası hastalar, bir süre hastanede misafir edilebilirler. Bu süreç iyileşme süreci için çok önemlidir. Hastanedeyken gerekli kontroller sağlanır, hastanın daha rahat bir iyileşme süreci yaşayabilmesi için gerekli ilaç uygulamaları yapılır. Taburcu olan hastalar birkaç haftalık kısa bir iyileşme sürecinin ardından gündelik yaşamlarına dönebilirler. Dokuların tam olarak iyileşmesi ise hemen hemen 1 ayı bulabilir. İyileşme süreci boyunca doktor tavsiyelerine uyulduğu takdirde, vajinoplasti sonrası iyileşme süreci oldukça konforludur.

  Vajinoplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Vajinoplasti sonrası dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır, bunlar:

  • Hastalar bir süre ağır kaldırmamalı, zorlayıcı ve yorucu işler yapmamalıdır.
  • Zorlayıcı sportif aktivitelerden bir süre uzak kalınmalıdır.
  • 30 ila 45 gün boyunca cinsel birliktelikte bulunulmamalıdır. Bu süre doktor önerisine göre kişiden kişiye değişebilir.
  • Vajinoplasti sonrası kanama, bazı hastalarda görülebilen bir durumdur. Eğer kanama söz konusu ise günlük hijyenik pedler kullanılabilir.
  • Vajinoplasti sonrası bir süre boyunca hamam, havuz ve kaplıca gibi umumi alanlarda bulunmamak gerekir.

  Doktorunuz, vajinoplasti sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Ankara Vajinoplasti Fiyatları 2024

  Vajinoplasti fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bunun sebebi operasyonun tamamen kişiye özel planlanması ve operasyonun gerçekleştiği sağlık kurumunun farklı fiyatlandırmalar yapabilmesidir.

  Ankara vajinoplasti fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, genital estetik alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Yeksin Helvacıoğlu Karataş’tan  randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button