Hudoplasti Ankara

  Klitoris Estetiği Ankara

  Vajinanın dışarıdan görünen kısmı vulva olarak isimlendirilir. Yani çoğu zaman vajina olarak bahsedilen bölgenin asıl ismi vulvadır. Vulvada farklı görevleri olan pek çok doku vardır. Bu dokular genelde yağ, deri, sinir ve kılcal damarlardan meydana gelirler. Tıp dilinde klitoris olarak bilinen doku da vulvada yer almaktadır. Klitoris, sinir hücresi ve kılcal damarlar bakımından oldukça zengin yapıya sahiptir. Öyle ki bünyesinde, penis başında bulunandan çok daha fazla sinir hücresi barındırır. Yani yeterince uyarıldığı takdirde cinsel hazzın oluşmasını ve en nihayetinde kadınların cinsel doyuma ulaşmalarını sağlar. Klitorisin hemen üzerinde, ‘’clitoral hood’’ olarak isimlendirilen bir deri parçası yer almaktadır. Bu deri parçası, klitorisi ve klitoris çevresini muhafaza etmektedir. Eğer bu deri parçası ideal kabul edilen boyutlardan fazlaysa pek çok kadın tarafından hoş kabul edilmeyen bir görüntüye yol açabilir. Bununla birlikte klitorisin uyarılmasını zorlaştırarak cinsel yaşamla ilgili sorunlara meydan verebilir. Ankara klitoris estetiği veya hudoplasti olarak bilinen operasyon sayesinde bu deriyi küçültmek, vajinaya çok daha estetik ve çekici bir görünüm kazandırmak mümkündür. Bu yazımızda ‘’Klitoris estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Hudoplasti ve labioplasti birlikte yapılabilir mi?’’ ve ‘’Hudoplastinin avantajları nelerdir?’’ gibi sorulara yanıt vereceğiz.

  Ankara hudoplasti ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, genital estetik alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Yeksin Helvacıoğlu Karataş’tan randevu alabilirsiniz

  Klitoris Nedir?

  Klitoris, iç vajinal dudakların birleştiği üst kısımda yer alan, çıkıntı halindeki yapıya verilen isimdir. Bu yapı sinir hücreleri ve kılcal damarlar bakımından oldukça zengindir. Bünyesinde barındırdığı sinir hücreleri sayesinde epey hassas bir yapıya sahiptir. Fiziksel olarak uyarıldığı takdirde kadınların cinsel haz almalarını; uyaranlar tekrar ettiği takdirde ise cinsel doyuma ulaşmalarını sağlar. Klitorisin hemen üzerinde, ‘’clitoral hood’’ olarak isimlendirilen deri dokusu yer alır. Bu doku, klitorisi çevreler ve örter. Bazı durumlarda estetik olarak hoş kabul edilmeyecek ölçüde geniş, sarkık veya uzun olabilir. Klitoris kılıfı veya klitoris şapkası olarak ifade edilebilen bu deri dokusu; gereğinden büyük olduğu takdirde cinsellikten alınan hazzı da azaltabilir. Bu doku, hudoplasti olarak bilinen işlem yardımı ile yeniden şekillendirilebilmektedir.

  Klitoris Nerededir?

  Klitoris, iç vajinal dudakların (labia minör) birleşim noktasında, vulvanın yukarı uç kısmında yer alır. Görünüm itibariyle küçük bir çıkıntıyı andırmaktadır. Klitoris, klitoris şapkası olarak bilinen bir deri dokusu ile örtülüdür. Bu yüzden görünebilmesi için bu bölgenin parmaklar yardımıyla aralanması gerekebilir.

  Hudoplasti Nedir?

  Hudoplasti, klitorisi örten deri dokusunun yeniden şekillendirilmesi; vulvanın estetik bir görünüme kavuşması için yapılan estetik operasyondur. Bu operasyon çoğu zaman labioplasti olarak bilinen cerrahi işlemle birlikte yapılır. Ancak tek başına da yapılabilmektedir. Labioplasti ile birlikte yapıldığında hem vajinanın iç ve dış dudaklarına hem de klitorisi çevreleyen deri dokusuna müdahale edilir. Böylece vulva (vajinanın dışarıdan görünen kısmı) estetik, toplu ve çekici bir görünüme kavuşabilir.

  Hüdoplasti Neden Yapılır?

  Hudoplasti ameliyatının asıl amacı; klitorisi örten deri dokusunun hastanın talepleri doğrultusunda şekillendirilmesidir. Bu doku, bazı kişilerde genetik olarak uzun, fazla ve sarkık bir yapıda olabilir. Bazı kişilerde ise zamanla bahsettiğimiz uzunluğa ve sarkıklığa ulaşabilir. Bu da pek çok kadın tarafından istenmeyen bir durumdur. Çünkü bu deri dokusu, klitorisin verimli bir şekilde uyarılmasını engelleyebilir. Beraberinde ise vajinada sarkık bir görünüme yol açabilir. Hudoplasti ameliyatının amacı hem bu görünümü ortadan kaldırmak hem de klitorisin verimli bir şekilde uyarılmasına imkân sağlamaktır.

  Hudoplasti Kimlere Yapılabilir?

  Hudoplasti 18 yaşından büyük olan her bireye yapılabilir. İşlem öncesinde hastalar, bu ameliyata uygunlukları açısından doktor tarafından muayene edilirler. Böylece ameliyat sırasında karşılaşılabilecek olası sorunlar engellenmiş olur. Eğer hastalar an itibari ile hudoplastiye engel bir sağlık sorununa sahiplerse, bu sağlık sorunu atlatıldıktan sonra ameliyat olabilirler.

  Hudoplastinin Avantajları Nelerdir?

  Hudoplastinin en büyük avantajı belli sorunlara karşı kesin çözümler vaat etmesidir. Bu sorunların başında, vulvanın sarkık, karmaşık ve olduğundan daha yaşlı bir görünüme sahip olması gelir. Bahsettiğimiz durum çoğu zaman bir sağlık sorununa işaret etmese de pek çok kadın bu görünüm sebebi ile özgüven sorunları yaşayabilmektedir. Elbette bu özgüven sorunları, partnerleri ile olan cinsel yaşamlarını da olumsuz etkilemektedir. Hudoplasti ameliyatı sayesinde tüm bu bahsettiğimiz sorunlardan kurtulmak mümkündür.

  Hudoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Hudoplasti ameliyatı lokal anestezi altında veya sedasyon olarak bilinen derin uyku hali altında yapılabilmektedir. Eğer bu ameliyata labioplasti ameliyatı da eşlik ediyorsa gerekirse genel anesteziye başvurulabilir. Bahsettiğimiz anestezi işlemi sayesinde hastalar operasyon sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymazlar. İşlem sırasında özel kesi ve dikiş teknikleri kullanılarak; klitorisin üzerindeki deriye müdahale edilir. Kesinlikle klitorisin kendisine müdahale edilmez. Eğer gerek görülmüşse fazla deri dokusu alınır; karmaşık bir görüntüye yol açan kıvrımlar giderilir. Böylece vulvanın çok daha estetik bir görünüme kavuşması sağlanmış olur.

  Hudoplasti ameliyatı genelde 30 dakika içinde son bulmaktadır. Ancak bu süre kişiden kişiye bir miktar değişebilmektedir.

  Hudoplasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Hudoplasti sonrası hastalar, kısa bir dinlenme süresinin ardından aynı gün taburcu edilirler. Ankara hudoplasti sonrasında hastaların birkaç gün boyunca dinlenmeleri gerekir. Ameliyatın ardından hedef bölgede bir miktar kızarıklık ve şişlik görülebilir. Bunlar birkaç gün içerisinde azarak kaybolurlar. Hudoplasti sonrası ortalama 1 ay içerisinde tam iyileşme görülür.

  Hudoplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Hudoplasti sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer alır:

  • Hudoplasti sonrası doktor önerisine göre bölgeye soğuk uygulama yapılması gerekebilir.
  • Hudoplasti sonrası kıyafet seçimine dikkat edilmesi gerekir. Bu yüzden pamuklu ve yumuşak bir dokuya sahip iç çamaşırları tercih edilmelidir.
  • Bir ay kadar cinsel birliktelikten uzak durulması gerekir.
  • İyileşme süreci boyunca ağır işlerden uzak durulması önerilir.
  • Bir süre havuz ve hamam gibi kamusal mekanlara gidilmemesi tavsiye edilir.

  Doktorunuz konu hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunacaktır.

  Ankara Hudoplasti Fiyatları 2024

  Ankara hudoplasti fiyatları; yapılan işlemin kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Ankara hudoplasti ameliyatı fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; genital estetik alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Yeksin Helvacıoğlu Karataş’tan randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button