Ankara Genital PRP

  Genital bölgenin sağlığı doğurganlık, cinsel yaşam ve vücudun genel sağlığı için çok önemlidir. Dişi üreme organı olan vajina ve vajina çevresindeki dokular zaman içerisinde yıpranabilirler. Bu dokular; kıyafet sebebi ile oluşan sürtünmeden doğuma ve sportif faaliyetlerden cinsel birlikteliklere kadar pek çok sebepten yıpranabilirler. Bu yıpranma elbette beraberinde farklı olumsuz durumları da getirir. Mesela cinsel hazzın oluşmasını sağlayan bölgeler hassasiyetlerini kaybetmeye başlayabilirler. Vajina çevresinde yıpranmaya bağlı olarak kırışıklıklar, kararma ve daha birçok estetik açıdan güzel bulunmayan sorun meydana gelebilir. Saydığımız olumsuz durumlar; bireylerin kendi genital bölgelerinden hoşlanmamaya başlamalarına, özgüven sorunları yaşamalarına veya vajinal kuruluk gibi ciddi problemler deneyimlemelerine yol açabilir. Tıp biliminde ve teknolojide meydana gelen gelişmeler sayesinde, tüm bu sorunları ortadan kaldırmaya yönelik tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Bu tedavi yöntemlerinden biri de genital PRP tedavisi olarak bilinmektedir. Bu yazımızda ‘’Genital bölgeye PRP tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Genital PRP tedavisinin avantajları nelerdir?’’ ve ‘’Kimler genital PRP yaptırabilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

  Ankara genital PRP tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, genital estetik alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Yeksin Helvacıoğlu Karataş’tan  randevu alabilirsiniz.

  PRP Nedir?

  PRP tedavisi, tıbbın pek çok alanında kullanılan özel bir tedavi uygulamasıdır. Açılımı ‘’Platelet Rich Plasma’’ olan PRP tedavisinde, hastanın kendi kanı kullanılır. Kanın içerisinde platelet adıyla bilinen özel, onarıcı hücreler vardır. Bu hücreler, PRP tedavisi kapsamında alınan kan sayesinde yoğunlaştırılır. En nihayetinde platelet hücresi bakımından zengin bir sıvı elde edilir. Bu sıvı, enjekte edildiği bölgede hızlı bir onarma ve gençleşme süreci başlatır. PRP tedavisi günümüzde ortopediden jinekolojiye kadar tıbbın pek çok alanında başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. 

  Genital PRP Nedir?

  Genital PRP, hastadan alınan bir miktar kanın laboratuvar ortamında, onarıcı hücreler bakımından zenginleştirilmesi; daha sonra ise bu sıvının hedef bölgelere enjekte edilmesidir. Böylece PRP sıvısının enjekte edildiği bölgeler hızla iyileşmeye ve gençleşmeye başlar. Genital PRP, orgazm aşısı olarak da bilinen O noktası büyütme ile büyük benzerlikler taşımaktadır. 

  Genital PRP Neden Yapılır?

  Genital PRP; yıpranmış, hassasiyetini büyük oranda yitirmiş ve yaşlanmış olan dokuların yeniden eski sağlıklarına kavuşması için yapılır. PRP tedavisi kapsamında bu bölgeye enjekte edilen sıvı, hastanın kendi kanından toplanmış olan onarıcı hücreler içerir. Bu hücreler hedef bölgelere ulaştıkları gibi hızlı bir iyileşme süreci başlatırlar. Önce hücreleri sonra ise dokuları yenileyerek pek çok sorunu ortadan kaldırırlar. Genital PRP sayesinde kadınların cinsel birliktelikten çok daha keyif alması mümkündür. Bu açıdan bakıldığında vajinal kuruluk gibi sorunlar için de tercih edilen bir uygulamadır.

  Saydıklarımıza ek olarak genital PRP tedavisi; idrar kaçırma gibi sorunları çözmek, genital bölgede doğum kaynaklı oluşmuş yaraların iyileşmesini sağlamak ve vajinal dudaklardaki doku iyileşmesini hızlandırmak için de tercih edilebilir.

  Genital PRP Kimlere Yapılabilir?

  Genital PRP 18 yaşını doldurmuş, yani reşit olmuş her bireye yapılabilmektedir. Bu tedavi hastanın kendi kanından toplanan onarıcı hücrelerle yapılır. Yani yabancı maddeler, ciddi cerrahi işlemler veya ilaçlar kullanılmaz. Dolayısıyla oldukça risksiz, konforlu ve avantajlı bir tedavi yöntemidir.

  Genital PRP Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  PRP tedavisinin en büyük avantajlarından birisi konforlu bir tedavi olmasıdır. Yani hastalar işlem sırasında ağrı hissetmezler, işlemin ardından uzun ve meşakkatli dinlenme süreçlerine ihtiyaçları yoktur. Bunların yanı sıra genital PRP işlemi oldukça kısadır. Çoğu zaman 15 ila 20 dakika içerisinde tedavi son bulur. Hücrelerde ve dokularda meydana gelen iyileşme de oldukça belirgindir. Genital PRP tedavisi, hasta istemine göre belirli aralıklarla tekrarlanabilir.

  Genital PRP Nasıl Yapılır?

  Genital PRP tedavisinde, öncelikle hastadan bir miktar kan alınır. Tedavinin kapsamına göre bu miktar değişebilmektedir, ancak genelde bir ila iki tüp kadar kan alınmaktadır. Alınan bu kan, laboratuvar ortamında, santrifüj olarak bilinen işlemden geçer. Yani kanın bulunduğu tüp yüksek hızlarda döndürülür. Bu döndürme işlemi sayesinde kanın içindeki ağır maddeler tüpün dibine çöker, hafif maddeler ile yüzeyde kalır. Böylece onarıcı hücreler ile kanın içinde bulunan diğer maddeler ayrışmış olur. Daha sonra ise onarıcı platelet hücreleri bu tüpten alınır. İşlemin ikinci aşamasında daha önceden doktor tarafından özenle belirlenmiş olan bölgelere ağrı kesici yani anestezik krem uygulanır. Bu krem sayesinde ağrı ve rahatsızlık hissi önlenir. Son olarak ise onarıcı hücreler, özel enjeksiyon işlemleri ile hedef bölgelere uygulanır. Genital PRP işlemi hemen hemen 15 dakikada son bulmaktadır. Bu süre kişiden kişiye bir miktar değişebilmektedir.

  Genital PRP Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Genital PRP sonrası hastalar gündelik yaşamlarına dönebilirler. Bu işlem sonrasında uzun iyileşme süreçlerine, meşakkatli bakım süreçlerine ve benzer zorluklara gerek yoktur. Hastalar, aynı gün içerisinde istedikleri takdirde cinsel birliktelikte de bulunabilirler. Ancak yine de tedavi sonrası 1 gün kadar beklenmesi önerilir. Genital PRP sonrası, tedavinin etkileri bir ila iki hafta içerisinde gözlemlenmeye başlayacaktır.

  Doktorunuz, bu süreç hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Genital PRP Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Genital PRP sonrası süreçler oldukça kolaydır. Hastalara, tedavinin uygulandığı bölgeleri kaşımamaları ve bir şekilde irrite (rahatsız) etmemeleri önerilir.

  Ankara Genital PRP Fiyatları 2024

  Genital PRP tedavisi pek çok amaçla yapılabilmektedir. Amaçlar ne olursa olsun, tedavinin uygulandığı bölgede doğal iyileşme mekanizmaları aktifleşir ve doku onarımı hızlanır. Ankara genital PRP tedavisi fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir.

  Ankara genital PRP tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Ankara genital estetik uzmanı Op. Dr. Yeksin Helvacıoğlu Karataş gibi uzman bir isimden randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button