Genital Beyazlatma Ankara

  Genital bölge sürekli bir değişim içerisindedir. Ergenlik döneminde gelişimini tamamlayan vajina ve çevresi; daha sonra ise yavaş yavaş yıpranmaya başlar. Bu yıpranma ileri yaş, doğum ve genetik faktörler gibi sebeplerden bazı kişilerde daha hızlı görülebilir. Yıpranmanın en belirgin etkileri de genital bölgenin cilt yüzeyinde gerçekleşir. Vajina ve çevresi zaman içerisinde doğal, pembe renklerini kaybederek kararmaya başlayabilirler. Bazı kişilerde ise genetik olarak zaten koyu tonlara sahip olabilirler. Bozulan renk dengesi ve kararma durumu, pek çok kadın tarafından arzu edilmeyen bir şeydir. Kadınlar vajina kararması gibi sebeplerden kendi genital bölgelerinden utanabilir, çeşitli özgüven sorunları yaşayabilir ve cinsel yaşamdan uzaklaşabilirler. Bu da en nihayetinde romantik ilişkilerini olumsuz etkileyebilir. Günümüzde çeşitli lazer uygulamaları ile vajina ve çevresini beyazlatmak; aslında bölgeye doğal, genç ve pembemsi bir renk tonu kazandırmak mümkündür. Bu yazımızda ‘’Vajina beyazlatma nasıl yapılır?’’, ‘’Genital bölge neden kararır?’’ ve ‘’Vajina kararmasına ne iyi gelir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

  Ankara genital bölge beyazlatma işlemi hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, genital estetik alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Yeksin Helvacıoğlu Karataş’tan randevu alabilirsiniz.

  Genital Beyazlatma Nedir?

  Genital beyazlatma, genital bölgedeki kararmayı ve renk değişimini engellemek; vajina çevresinin doğal renk dengesini yeniden kurmak için yapılır. Cilt; vücudumuzun yüzeyinde yer aldığı için yıpranmaya, zarar görmeye ve renk değişimi gibi sorunlara epey müsait bir yapıya sahiptir. Bu durum vücudun her yerinde meydana gelebildiği gibi genital bölgede de meydana gelebilir. Özellikle de epilasyon uygulamaları, ağda uygulamaları ve doğum gibi faktörler vajina kararmasına yol açabilir. Genital beyazlatma işlemi, renk değişimi ve kararma gibi sorunları ortadan kaldırmak için tercih edilen estetik uygulamasıdır. Bu uygulama sırasında cerrahi işlemlere başvurulmaz; çoğu zaman lazer uygulamaları veya radyofrekans uygulamaları tercih edilir. 

  Genital Bölge Kararması Neden Olur?

  Kasık bölgesi, vajina ve vajina çevresi pek çok sebepten kararabilmekte, kahverengi tonlarına yaklaşabilmektedir. Bu sorunun başlıca sebepleri arasında şunlar yer alır:

  • Genetik yatkınlık.
  • Tekrarlayan doğumlar.
  • Ağda ve epilasyon uygulamaları sırasında cildin zarar görmesi.
  • Doğum kontrol hapları gibi hormon içeren ilaçlar.
  • İlerleyen yaş.

  Bu nedenlerden biri veya birden fazlası genital bölgede kararmaya yol açabilir.

  Genital Beyazlatma Neden Yapılır?

  Genital beyazlatma, vajina ve çevresinde bulunan renk değişimini gidermek için yapılır. Kasık bölgesi, vajinanın üst kısmı, koltuk altı ve benzer bölgeler zaman içerisinde kararabilir. Bu bölgeler, kahverenginin farklı tonlarında bir renge sahip olabilirler. Bahsettiğimiz renk, bazı kişilerde doğal olarak bulunurken bazı kişilerde ise cildin yıpranması sebebi ile meydana gelebilmektedir. Genital beyazlatma işlemi sayesinde sözü edilen bölgeler; doğal, pembe tonlarında bir renge kavuşabilirler. Bu bölgeler çok daha canlı ve genç bir görünüm kazanabilirler.

  Genital Beyazlatma Kimlere Yapılabilir?

  Genital beyazlatma işlemi 18 yaşını doldurmuş olan her bireye yapılabilir. Bu işlem sırasında cerrahi müdahalelerde bulunulmaz ve vajinanın iç kısımlarına müdahale edilmez. Dolayısıyla oldukça kolay, zahmetsiz ve konforlu bir uygulamadır. İşlemin yapılacağı bölgede herhangi bir enfeksiyon bulunmuyorsa hemen hemen herkes Ankara vajina beyazlatma işlemi yaptırabilir.

  Genital Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  Genital beyazlatma işlemi öncesinde detaylı bir planlama yapılır. Bu plan dahilinde hedef bölgeler muayene edilir, bu bölgelerdeki renk değişimi gözden geçirilir. Daha sonra ise hastanın tedaviden beklentileri ve talepleri dinlenir. En nihayetinde tedavinin hangi yöntemle yapılacağına, hangi kapsamda yapılacağına ve hangi bölgelere yapılacağına karar verilir.

  Ankara genital beyazlatma işlemi sırasında genelde üç farklı yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler; krem uygulaması, radyofrekans uygulaması ve lazer uygulaması olarak bilinmektedir. Bazı durumlarda radyofrekans veya lazer uygulamaları krem uygulaması ile birlikte yapılabilmektedir. Bu işlemler sırasında; hedef bölgelere kontrollü olarak ışık veya ses enerjisi yönlendirilir. Böylece cildin üst kısmında yer alan tabaka kontrollü olarak soyulmuş olur. Daha sonra ise bu deri tabakasının yerini çok daha yeni, genç ve parlak görünümlü bir deri yüzeyi alır.

  Genital beyazlatma işlemi oldukça kısa süren bir uygulamadır. Tüm işlem hemen hemen 20 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Çoğu zaman birkaç  seansla genital beyazlatma işlemini tamamlamak mümkün olsa da bazı hastalarda işlemin 4 ila 5 seansa yayılması gerekebilmektedir.

  Genital Beyazlatma Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Her estetik uygulamasında olduğu gibi Ankara genital beyazlatma işlemi öncesinde de detaylı bir planlama süreci vardır. Bu süreçte hastanın vajina çevresi ve kasık bölgesi muayene edilir. Renk değişiminin kapsamı, yayılımı ve şiddeti değerlendirilir. Daha sonra ise hastanın talepleri doğrultusunda tedavi planlaması yapılır.

  Genital beyazlatma işlemi sonrasında ise hastalar aynı gün, gündelik yaşamlarına dönebilirler. Doktorunuz bu süreçler hakkında sizi daha detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Genital Beyazlatma Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Vajina beyazlatma sonrası iyileşme süreci oldukça konforludur. Hastalar işlemden hemen sonra sosyal yaşamlarına ve gündelik işlerine geri dönebilirler. Tedavi sonrasında hedef bölgelerde hafif kızarma ve şişlikler görülebilir. Bunlar birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçerler.

  Genital Beyazlatma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Genital bölge beyazlatma sonrası hastaların dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. İşlem sonrası genital bölgede bir miktar kızarıklık ve şişlik olabileceğinden bahsetmiştik. Cildin işlem sonrası bir miktar hassas olması gayet normaldir. Bu hassasiyet kaybolana kadar cinsel birliktelikte bulunulmaması, bölgeyi tahriş etmekten kaçınılması önerilir. Doktorunuz konu hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunacaktır.

  Ankara Genital Beyazlatma Fiyatları 2024

  Ankara genital beyazlatma fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bunun sebebi tedavinin kişiye özel olarak planlanmasıdır.

  Ankara vajina beyazlatma fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Ankara genital estetik doktoru Op. Dr. Yeksin Helvacıoğlu Karataş gibi uzman bir isimden randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button