Genital Estetik Ankara

  Cinsel birliktelikler, erkekler için olduğu kadar kadınlar için de oldukça önemlidir. Günümüzde cinsel yaşamla ilgili bilincin artması ile birlikte bahsettiğimiz önem çok daha anlaşılır bir boyuta ulaşmıştır. Genital bölge insanın ikinci yüzü olarak kabul edilmektedir. Genital bölge, zaman içerisinde ilerleyen yaş ve doğumlar neticesinde yıpranabilmektedir. Bu gayet doğal bir süreçtir. Ancak bazı kadınlar bahsettiğimiz yıpranma sebebi ile genital bölgelerinin görünümleri ile ilgili rahatsızlık hissi yaşayabilirler. Genital bölgelerinin görünümünü beğenmedikleri için cinsellikten uzaklaşabilir, partnerleri ile sorunlar yaşayabilirler. Yine bahsettiğimiz zorlu ve çoğul doğumlar; vajinada genişlemeye ve yıpranmaya yol açabilir. Bu durum hem kadınların hem de erkeklerin cinsel aktivitelerden aldıkları hazzı azaltabilir. Genital estetik Ankara kapsamında yapılan operasyonlarla bahsettiğimiz yıpranmayı, genişlemeyi ve pek çok estetik kusuru gidermek mümkündür. Ankara genital estetik fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.

  Bu yazımızda ‘’Genital estetik ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Genital bölge estetiği nedir?’’ ve ‘’Genital estetik nerelere yapılabilir?’’ gibi sorulara yanıt vereceğiz. Ankara genital bölge estetiği hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; genital estetik alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Yeksin Helvacıoğlu Karataş’tan randevu alabilirsiniz.

  Genital Estetik Nedir?

  Genital estetik, genital bölgede yer alan estetik sorunların; bazı işlevsel sorunlarla birlikte ortadan kaldırılmasıdır. Mesela zorlu ve çoğul doğumlar sebebi ile vajina dokularında meydana gelen yıpranma; bu yıpranmanın sebep olduğu genişlik gibi durumlar genital estetik ile giderilebilir. Genital estetik kapsamında yapılan labioplasti ameliyatı ile vajinal dudaklara estetik ve eşit bir görünüm kazandırılabilir. Yine genital estetik kapsamında yapılan çeşitli uygulamalar ile; vajina ve çevresini beyazlatmak mümkündür. Diğer genital estetik operasyonlar hakkında da yazımız boyunca bilgi vereceğiz.

  Genital Estetik Neden Yapılır?

  Genital estetik, genital bölgede meydana gelen estetik ve işlevsel problemleri ortadan kaldırmak için yapılır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi vajina ve vajina çevresinde yer alan dokular; zaman içerisinde yıpranabilir ve renk değişimine uğrayabilir. Genital estetik operasyonları bahsettiğimiz yıpranmaları gidermek, vajina ve çevresinin renk dengesini yeniden kurmak için yapılır. Özetlemek gerekirse genital estetik; vajinanın çekici, genç ve estetik açıdan zengin bir görünüm kazanması amacıyla yapılmaktadır.

  Genital Estetik Uygulamaları Nelerdir?

  Kadınlar tarafından en sık tercih edilen genital estetik uygulamaları şunlardır:

  • Labioplasti ameliyatı kapsamında vajinanın iç ve dış dudakları eşitlenebilir. Vajina dudakları arasında estetik bir denge kurulabilir ve halk arasında ‘’barbie vajina’’ olarak ifade edilen vajina görünümü elde edilebilir. Labioplasti son dönemde lazer ile klinik şartlarında kısa sürede, konforlu şekilde yapılabilmektedir.
  • Vajinoplasti ameliyatı kapsamında vajinanın iç kısmında meydana gelen yıpranma onarılabilir, fazla deri dokusunun alınması ile birlikte vajina daraltılabilir. Lazer ile daraltma operasyonları kolaylıkla ağrısız şekilde yapılabilmektedir.
  • Hudoplasti ameliyatı kapsamında, klitorisin üzerinde yer alan deri dokusu ve klitoris çevresi dengeli bir görünüme kavuşabilir. Bu uygulama sayesinde klitoris, cinsel birliktelikler sırasında çok daha kolay bir şekilde uyarılabilir bir yapı kazanabilir.
  • Genital beyazlatma işlemi sayesinde vajina ve çevresindeki kararma giderilebilir. Böylece vajinanın çok daha genç, çekici ve estetik açıdan zengin bir görünüm kazanması sağlanır.
  • Genital PRP uygulaması sayesinde vajina ve çevresindeki iyileşme, gençleşme mekanizmaları aktifleştirilebilir. Böylece vulva (vajinanın görünür kısmı) hızla kendini onarmaya, canlılık kazanmaya ve gençleşmeye başlar.
  • G noktası büyütme işlemi sayesinde, kadınlarda cinsel haz merkezlerinden biri olan G noktasına çok daha belirgin bir yapı kazandırılabilir. Böylece G noktası cinsel birleşme sırasında çok daha kolay uyarılır. Bu da en nihayetinde kadınların daha kolay bir şekilde orgazm olmasını sağlar.
  • O noktası büyütme işlemi (O-shot), kadınlarda cinsel hazzı etkileyen hedef bölgelerin; yenilenmesi ve hassaslaşması için yapılan uygulamadır. Bu uygulama, kadınların cinsel birlikteliklerden daha fazla haz alabilmeleri amacıyla yapılmaktadır.
  • Sezaryen ve epizyotomi izi silme işlemi sayesinde; doğum sonrasında görülen kesi ve dikiş izleri giderilebilir.

  Tüm bu Ankara genital estetik operasyonları hakkında bilgi almak için sitemizde yer alan yazıları inceleyebilirsiniz. Bahsettiğimiz her operasyon için ayrı ve özel bilgiler verdiğimiz yazılarımız bulunmaktadır.

  Genital Estetik Kimlere Yapılabilir?

  Genital estetik operasyonları, genelde 18 yaşından büyük olan herkese yapılabilmektedir. Hastalar, yaptırmak istedikleri operasyon öncesinde, doktor tarafından operasyonlara uygunlukları açısından değerlendirilirler. Böylece operasyonun kişinin sağlığı için uygun olup olmadığı anlaşılmış olur.

  Genital Estetik Nasıl Yapılır?

  Genital estetik pek çok farklı şekilde yapılabilmektedir. Çünkü genital estetik kapsamında yapılan operasyonların her biri; genelde farklı amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilir. Mesela labioplasti ve vajinoplasti gibi operasyonlar sırasında özel cerrahi teknikler kullanılır. Genital PRP, G noktası büyütme ve O- shot gibi uygulamalar sırasında ise özel enjeksiyon işlemlerine başvurulur. Enjeksiyon ile yapılan uygulamalar genelde 15-20 dakika içerisinde son bulurken cerrahi ile yapılan işlemler 1 saat kadar sürebilir. Bahsettiğimiz genital estetik uygulamalarının tam olarak nasıl yapıldığını öğrenmek için sitemizde yer alan Estetik Jinekoloji isimli menüyü inceleyebilirsiniz.

  Genital Estetik Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Genital estetik sonrası iyileşme süreci, yapılan operasyonun türüne ve kapsamına göre değişiklik gösterebilir. Mesela genital PRP, genital beyazlatma, G noktası büyütme ve O- shot gibi işlemler sonrasında hastalar gündelik yaşamlarına dönebilirler. Ancak vajinoplasti, labioplasti ve hudoplasti gibi operasyonlar sonrasında hastanın bir süre dinlenmesi gerekmektedir.

  Genital Estetik Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Genital estetik uygulamaları sonrası dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu durumlar, uygulamanın türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak genital estetik operasyonları sonrası hastalara bir süre dinlenmeleri, cinsel birlikteliklerden bir süre uzak kalmaları önerilir. Elbette bu süre yapılan uygulamanın türüne göre değişmektedir. Mesela G noktası büyütme ve O- shot gibi uygulamalar sonrası cinsel birlikteliklere ara vermeye gerek yoktur. Ancak vajinoplasti, labioplasti ve hudoplasti gibi operasyonların ardından cinsel birlikteliklere doktorun önerdiği süre boyunca ara vermek gerekir.

  Ankara Genital Estetik Fiyatları 2024

  Ankara genital estetik fiyatları, yapılacak olan işlemin türüne ve amacına göre değişiklik gösterebilir. Ankara genital estetik ücreti 2024 hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, genital estetik alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Yeksin Helvacıoğlu Karataş’tan randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button